Lansering! Fantastiskt lyckat!
Thursday, September 2nd, 2010
I torsdags och fredags förra veckan visade vi upp vår första klädkollektion med sjalar och våra AW2010 smycken för press, butiker och vänner! Vi ordnade eventet tillsammans med Malin Fjellström – som lanserade sitt egna mineralsminksmärke – Fjellstrom! Platsen för eventet var Kungsträdgården i Stockholm och Galleri SoStockholm! En fantastisk lokal – perfekt storlek, ljus och mitt i stan!! På bilden ovan till vänster är Maria Forssén som driver galleriet – på bilden tillsammans med Marcela Eneroth som är rekryterare och med i det kvinnliga nätverket Shenet! Maria hjälpte till med allt under eventet – tack snälla!! Till höger vår egen top-bloggare från Boutique Diva: Åsa Björklund – som hoppat i en av våra klänningar som kommer i vår: Pure Love i färgen Mud! Allt klär en skönhet – men visst var detta en extra lyckad outfit?

Det bubblades så det stod härliga till! – tack vare Marc, ovan till vänster, som generöst hade fixat så vi hade underbart bubbel i överflöd! Felicia, till höger ovan, var magisk, nästintill overklig, och hjälpte oss med servering, smyckes-fix, höll ordning på i stort sett allt, inklusive oss!
Varmaste tack!!

Kläderna vi visade var dels de som vi säljer i säsong nu AW2010 – som kommer i slutet oktober/början november till butikerna – och så visade vi upp våren/sommaren 2011 – färger som mud, nude, dimgrön och rosa… Nedan till vänster vår “egna” modell Petra Boumedienne i vår klänning – och Maria som är ansvarig för shoppingcentret i Nacka!

Under kvällen blev de som ville snyggt fixade med smink från Fjellstrom – och vi hade DJ Josh på plats med perfekt musik!! Nedan till vänster Fröken Fjellström herself tillsammans med en av make up tjejerna som är iklädd en av våra höstklänningar: Pure Love i svart! Ett par otroligt lyckade kvällar/dagar! Vi vill göra om igen! Snart!!
Tack alla som kom och tack alla som hjälpte till!!

Leave a Reply